Home / Kryesoret / Fazli Veliut pas 15 vitesh i kujtohet se duhet të ndihmohen invalidët e luftë

Fazli Veliut pas 15 vitesh i kujtohet se duhet të ndihmohen invalidët e luftë

Kreu i Shoqatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së Fazli Veliu u ka apeluar Komunave të drejtuar nga shqiptarët që të ndihmojnë të gjithë invalidëve të luftës dhe familjeve të dëshmorëve. Në një njoftim për media të dërguar nga Veliu, thuhet se SHVL-ja bënë përpjekje të vazhdueshme për të zgjidhur statusin e tyre. Statusi i ish ushtarëve të UÇK-së dhe familjeve të dëshmorëve është një ndër çështjet që tashmë 15 vjet premtohet por deri tani nuk është bërë asgjë për të realizuar atë premtim.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *