Home / Kryesoret / Filmi “Shok” nuk fiton Oscarin

Filmi “Shok” nuk fiton Oscarin

Filmi “Shok”, bashkëprodhim i Kosovës dhe Anglisë, nuk ka arritur të zgjidhet si filmi më i mirë i metrazhit të shkurtër në ceremoninë e 88-të të ndarjes së çmimeve nga Akademia Amerikane e Filmit.

Megjithatë, ky është filmi i parë shqiptar që ka arritur të nominohet për këtë çmim prestigjioz, çmimin e të cilëve ‘e morën’ ekipi i filmit Stutterer.

Filmi ka bërë bujë të madhe që nga nominimi, ndërsa është vlerësuar lartë nga të gjithë ata që kanë pasur rastin ta shikojnë, sidomos nga revistat e njohura filmike botërore

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *