Home / Kryesoret / Gazetarët e ndjekjin gjyqin për “Kumanovën” përmes televizorit

Gazetarët e ndjekjin gjyqin për “Kumanovën” përmes televizorit

Ka nisur në ora 10:00, në Gjykatën Themelore Shkupi 1, seanca e rradhës gjyqësore për “Grupin e Kumanovës”.

Të akuzuarit do të gjykohen për veprat penale ‘organizim terrorist” nga neni 394-a dhe për “terrorizëm” nga neni 394-b sipas Kodit Penal i Maqedonisë.

Nderkohë gazetarët, që nuk jane lejuar të futen në sallë, po e ndjekin gjykimin në sallën e bibliotekës ku jepet transmetimi i drejtpërdrejtë televiziv i seances. http:/

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *