Home / Lajme / Botë / Gjermania deri në vitin 2020 pret 3,6 milionë refugjatë

Gjermania deri në vitin 2020 pret 3,6 milionë refugjatë

Qeveria gjermane deri në vitin 2020 pret që në Gjermani të arrijnë 3,6 milionë refugjatë ose mesatarisht nga gjysmë milionë çdo vit, shkruan gazeta “Zidojçe cajtung”.

Vlerësimi është bërë nga Ministria e Ekonomisë në koordinim me ministritë e tjera.

Në Gjermani vitin e kaluar kanë hyrë 1,1 milionë refugjatë dhe migrantë.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *