Home / Lajme / Rajon / Greqi, shqiptari kapet me 200 kg drogë (FOTO)

Greqi, shqiptari kapet me 200 kg drogë (FOTO)

Një shqiptar është vënë në prangat e policisë greke pasi është kapur me 200 kilogramë lëndë narkotike. Gjatë ditës së djeshme u bë arrestimi i një 40- vjeçari shqiptar në Konicë, i cili po transportonte me makinën e tij 200 kilogramë kanabis sativa, të cilën e kishte të ndarë në 131 pako.

Mësohet se lënda narkotike ishte fshehur në sediljet e pasme të makinës dhe dyshohet se kishte dalë nga Shqipëria, ku destinacioni final do të ishte Athina.

Ndërkohë një tjetër shqiptar, i cili është pronari i makinës ku u gjet lënda narkotike është shpallur në kërkim.

droga14

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *