Home / Kryesoret / Grubi: Do të ndërmerren masa pë të parandaluar kryqin

Grubi: Do të ndërmerren masa pë të parandaluar kryqin

Vendosja e gurthemelit për kryq në Butel paraqet një proekt monoetnik, proekt monofetar, proekt të keqpërdorimit të simboleve fetare për qëllime partiako politike në vigjilje të zgjedhjeve të jashtëzakonshme u shpreh deputeti i BDI-s; Artan Grubi

Grubi tha se do të ndrmerren masa pë të parandaluar këtë keqpërdorim të simboleve fetare

“Bashkarisht do ti ndërmarrim të gjitha masat e mundshme për ta parandaluar këtë keqpërdorim të simboleve fetare”

Sipas tij vendimet e njëanshme, monoetnike, monofetare nuk kalojnë në një shoqëri multietnike, multifetare, multikulturore.

Ndryshe sot në protestë kundër kryqit në Buteë e organizuar nga BDI-ja ishte edhe kryetari i Çairit Izet Mexhiti, Ermira Mehmeti si dhe shumë funksionar tjerë dhe qytetarë të Butelit dhe Çairit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *