Home / Sport / Guardiola e dëshiron Marcelon te City

Guardiola e dëshiron Marcelon te City

Pep Guardiola është në kërkim të një mbrojtësi të majtë në aventurën e tij të re.

Spanjolli do të marrë drejtimin e klubit anglez Manchester City dhe u ka treguar drejtuesve të klubit se e dëshiron një mbrojtës të majtë fillimisht.

Pasi nuk ka arritur ta bind Bayernin ta lë të lirë David Alaban, Guardiola si duket e dëshiron brazilianin e Real Madridit, Marcelo.

Marcelo njihet si njëri ndër mbrojtësit më të mirë në botë në atë pozitë dhe ‘Cityzens’, do të fitonin shumë me transferimin e tij.

Gjithsesi braziliani ka kontratë ende me ‘mbretërit’, mirëpo një ofertë prej 35 milionë euro mund të bëjë që Real Madrid ta lë të lirë atë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *