Home / Sport / Guardiola mendon për Artetan

Guardiola mendon për Artetan

Trajneri i ri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është duke e kërkuar Mikel Artetan për stafin e tij.

Ardhja e Guardiolas në Angli, pritet t’i bëjë disa lëvizje në disa pozita te Manchester City.

Ajo më e bujshmja është ardhje e mesfushorit të Arsenalit, Mikel Arteta, por jo si lojtar.

Spanjolli kërkohet për të qenë pjesë e stafit të trajnerit, pasi Guardiola do t’i besonte karierës së tij në Ligën Premier dhe rritjes së tij në akademinë e Barcelonës.

Për Artetan fjalë të mira ka folur edhe Arsene Wenger. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *