Home / Kryesoret / Hashim Thaçi dështon të zgjedhet president i ri i Kosovës në raundin e parë

Hashim Thaçi dështon të zgjedhet president i ri i Kosovës në raundin e parë

Kryetari I PDK-së, Hashim Thaçi nuk është zgjedhur president I Kosovës, në kushte dhe rrethana të jashtëzakonshme në momentin kur jashta sallës ishte duke u përleshur policia me përkrahësit e opozitës.

Ai mori gjithsej 50 vota, ndërsa të pransihëm ishin 81 deputet. Për Rafet Rama kundërkandidtat I Thaçin votuan 4 deputet.Ndërsa, 27 vota ishin të pavlefshëm.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *