Home / Kryesoret / Hovit: Më vjen keq që nuk pati konsensus mes gjitha partive politike

Hovit: Më vjen keq që nuk pati konsensus mes gjitha partive politike

Pas votimit të Kuvendit për anulimin e vendimit për shpërbërjen e Kuvendit, gjatë të cilës nuk votuan deputetët e LSDM-së, euro-deputeti Riçard Hovit në rrjetin social twitter ka shkruar se “shprehin keqardhje për mundësin e humbur që të gjendet konsensus mes të gjitha partive.

Ai të martën ishte pjesë e misionit Europarlamentarë, së bashku me Ivo Vajgëlin dhe Eduard Kukan, të cilët ndërmjetësuan mes partive për gjetjen e zgjidhjes për anulimin e zgjedhje të dakorduara për 24 prill.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *