Home / Kryesoret / Skandaloze – I gjithë Shkupi do të mbushet me kryqa, Gazeta Slobodan Pecat bën kryqin me shqiponja

Skandaloze – I gjithë Shkupi do të mbushet me kryqa, Gazeta Slobodan Pecat bën kryqin me shqiponja

“I gjithë Shkupi do t’i ngjajë Butelit; kryqa do të vendosen edhe në lagjet “Gjorçe Petrov”, “Katllanovë”, “Aerodrom” dhe lokacione tjera në dalje të kryeqytetit. Kështu shkruan sot gazeta “Sloboden Pecat” duke alarmuar tensione dhe probleme që po nxiten nga politika.

Nga ana tjetër, nuk përjashtohet edhe vendosja e simboleve të tjera nga ana e komunave rurale shqiptare që, gjithashtu, gjenden në periferi të Shkupit.

Gazeta Sloboden Pecat në faqen e sajë të parë ndërton kryqin me flamurin kombëtar shqiptar.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *