Home / Kryesoret / Ivanov do t’i pranojë letrat kredenciale nga ambasadorët e katër shteteve

Ivanov do t’i pranojë letrat kredenciale nga ambasadorët e katër shteteve

Presidenti Gjorge Ivanov sot do t’i pranojë letrat kredenciale nga ambasadorët e sapoemëruar të Brazilit, Angolës, Ganës dhe Tongos në Maqedoni.

Letra kredenciale do të dorëzojnë ambasadorët Ana Marija Sampajo Fernandesh, nga Brazili me seli në Sofje, Zhoze Zhoao Manuel nga Angola me seli në Beograd, Sabah Zota Okaikoi nga Gana me seli në Pragë dhe Kvami Kristof Dikenu, ambasador i Tongos me seli në Berlin.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *