Home / Kryesoret / Janakievski para Gjykatësit Hetues!

Janakievski para Gjykatësit Hetues!

Para pak çastesh në Gjykatën penale është paraqitur edhe ish ministri për transport dhe lidhje Mile Janakievski, i cili sot nga Prokuroria Speciale u apostrofua si I akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe falsifikim zgjedhor.Për momentin Janakievski është duke u marrë në pyetje nga gjykatësi hetues. Paraprakishtë para gjykatësit hetues u paraqit edhe Edmond Themelko, kryetar i Pustecit.

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *