Home / Lajme / Botë / Jerusalem, vriten tre palestinezë nga forcat izraelite
JERUSALEM (AA) — Nën pretendimin se tre palestinezë të rinj kanë mbajtur armë automatike, mjete shpërthyese dhe thika, policia izraelite thekson se forcat e sigurisë i kanë vrarë afër Qytetit të Vjetër të Jerusalemit, pasi njëri prej tyre ka hapur zjarr duke plagosur dy punonjës policie. ( Shadi Hatem - Anadolu Ajansı )

Jerusalem, vriten tre palestinezë nga forcat izraelite

Nën pretendimin se tre palestinezë të rinj kanë mbajtur armë automatike, mjete shpërthyese dhe thika, policia izraelite thekson se forcat e sigurisë i kanë vrarë afër Qytetit të Vjetër të Jerusalemit, pasi njëri prej tyre ka hapur zjarr duke plagosur dy punonjës policie, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënësja e policisë, Luba Samri, ka deklaruar se sulmi ndodhi të mërkurën pasi policët paraushtarak kufitarë të Izraelit kanë vënë re tre persona të cilët kishin ngjallur dyshimin e tyre.

Ajo theksoi se policët i ndalën ata, pasi filluan t’iu kontrollojnë kartat e identifikimit, njëri nga të dyshuarit nxori armën dhe hapi zjarr, duke lënduar dy police ku njëra është në gjendje të rëndë. Policët hapën zjarr dhe vranë tre palestinezët.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori, administrata në dy ndërrime

Pas dy javësh, qytetarët edhe pas orës 16 do të mund të nxjerrin, certifikatën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *