Home / Sport / Këto janë skuadrat që kanë kaluar tutje në Ligën e Evropës

Këto janë skuadrat që kanë kaluar tutje në Ligën e Evropës

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet në kuadër të Ligës së Evropës dhe kështu janë mësuar skuadrat që kanë kaluar tutje.

Befasia më e madhe është eliminimi i skuadrës së njohur italiane Napoli, nga ajo spanjolle Villareal.

Ndërkohë eliminim kanë pësuar edhe skuadra tjera të njohura si Schalke 04, Galatasaray, Olympique Marseille, Fiorentina dhe Porto.

Skuadrat favorite për ta fituar këtë trofe si Sevilla, Manchester United, Borussia Dortmund, Liverpool, Valencia e Tottenham Hotspurs kanë kaluar pa probleme.

Këto janë 16 skuadrat që janë kualifikuar për në raundin tjetër në Ligën e Evropës:

Athletico Bilbao
Braga
Fenerbahce
Leverkusen
Sparta Pragë
Lazio
Liverpool
Valencia
Shakhtar
Basel
Dortmund
Manchester United
Sevilla
Villareal
Anderlecht
Tottenham

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *