Home / Sport / Këtu zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve në vitin 2018 (Foto/Video)

Këtu zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve në vitin 2018 (Foto/Video)

2016 “Meazza” (Milano), 2017 “Millennium Stadium” (Kardif), ndërsa në vitin 2018 zhvillohet në stadiumin e ri të Atletico Madridit.

Lajmi është dhënë në mënyrë të befasishme nga presidenti i Atletico Madrid, Enrique Cerezo, i cili ka zbuluar vendin ku do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve mbas dy vitesh.

“Mungojnë disa muaj për kompletimin e impiantit, por ju siguroj se do të jetë stadiumi më i mirë në botë. Presim me padurim që të jetë gati, por siç thashë do të duhet edhe pak kohë”.

“Do të jetë një stimul më shumë për çdo futbollist. Në vitin kur do të inaugurohet, në 2018-ën, sigurisht do të zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve dhe, besoj, edhe ajo e Kupës së Mbretit”, ka thënë Cerezo për “Onda Cero”.

Gjithashtu lexo

Rrahje masive në Bit Pazar, tifozët e Vardarit shkatërrojnë gjithçka që u del para (FOTO)

Para pak çastesh ka ndodhur një sherr masiv në afërsi të tregut të Bit Pazarit. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *