Home / Kryesoret / Koenders: Të zbatohet marrëveshja e Përzhinos

Koenders: Të zbatohet marrëveshja e Përzhinos

Gjatë qëndrimit të tij në Maqedoni, ministri i jashtëm holandez, Bert Koenders, ka ritheksuar fuqishëm rëndësinë e zbatimit të plotë të marrëveshjes së Përzhinos, marrëveshje kjo që mbështetet fuqishëm nga BE, njofton Telegrafi.

Në pyetjen e gazetarëve nëse gjendja politike e brendshme është e ndikuar nga kriza e refugjatëve, Kunders u përgjigj se nuk ka lidhje direkte ndërmjet kritës politike në vend dhe krizës së refugjatëve.

Gjithashtu, diplomati holandez theksoi edhe mbështetjen e tij për Prokurorinë Speciale Publike, duke thënë se PSP duhet që lirshëm të kryej detyrën që i është ngarkuar.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *