Home / Kryesoret / Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Qeveria e Republikës së Kosovës dhe ajo e Maqedonisë do të nënshkruajnë sot një marrëveshje bashkëpunimi.

Ministri i Integrimeve në Kosovë, Bekim Çollaku dhe zëvendëskryeministri i Maqedonisë për çështje evropiane, Fatmir Besimi, do të takohen sot në Prishtinë për në vënë firmat në këtë marrëveshje.

Takimi mbahet në zyrën e ministrit Çollaku, në ndërtesën e Qeverisë, prej orës 10:00.

Përfaqësuesit qeveritarë më pas do të dalin me deklarata para mediave.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *