Home / Kryesoret / Kosova nuk është në agjendën e UEFA-s dhe FIFA-s

Kosova nuk është në agjendën e UEFA-s dhe FIFA-s

Kosova nuk do të jetë temë diskutimi në Kongresin e jashtëzakonshëm të FIFA-s e UEFA-s.

Kosova nuk është në agjendën e UEFA-s e FIFA-s. Këto dyja do ta mbajnë Kongresin e jashtëzakonshëm, e para më 25 e e dyta më 26 shkurt.

Futbolli kosovar po pret me dekada që të pranohet në këto dy institucione, por pa sukses, shkruan Zëri.

Prandaj, Federata e Futbollit duhet të presë, ndoshta deri në muajin maj, për t’u pranuar në UEFA dhe FIFA.

Krerët e FFK-së kanë shkuar në Zvicër, për t’i ndjekur këto dy Kongrese, por duket se edhe këtë radhë do të kthehen pa sukses.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori, administrata në dy ndërrime

Pas dy javësh, qytetarët edhe pas orës 16 do të mund të nxjerrin, certifikatën e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *