Home / Lajme / Maqedoni / Kryeministri i Maqedonisë Dimitriev, i armatosur deri në dhëmbë

Kryeministri i Maqedonisë Dimitriev, i armatosur deri në dhëmbë

Tri armë me leje i posedon kryeministri i Maqedonisë, Emil Dimitriev, tregon fleta anketuese e pasurisë së tij, që është paraqitur te komisioni për antikorrupsion. Sipas këtyre të dhënave, Dimitriev është anëtari më i armatosur i kabinetit qeveritar.
Ai posedon një pushkë “Remington” gjysmë automatike, një pushkë gjuetie “Karabin Mauzer” dhe një tjetër të llojit “Bokerica Bajkal”.

Armën e parë “Remington” Dimitriev e ka blerë 160 mijë denarë, respektivisht rreth 2.600 euro, armën e dytë “Karabin Mauzer” e vitit 1970, 60 mijë denarë, respektivisht një mijë euro dhe armën e tretë llojit “Bokerica Bajkal” të vitit 1990 e ka blerë 20 mijë denarë, respektivisht 350 euro.
Ja lista e plotë e pasurisë së kryeministrit teknik, Emil Dimitriev:
dim]

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *