Home / Kryesoret / Kryetari i PDSH-së priti në takim Ambasadorin e Malit të Zi, Predrag Mitrovic

Kryetari i PDSH-së priti në takim Ambasadorin e Malit të Zi, Predrag Mitrovic

Në vazhdën e takimeve me diplomatë të huaj në vend sot Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare z.Menduh Thaçi, në selinë e partisë në Tetovë realizoi takim me Ambasadorin e Malit të Zi, z.Predrag Mitrovic dhe bashkëpunëtorët e tij, znj.Jelena Milacic, Sekretare e parë në ambasadë, znj.Selma Mehovic, përfaqësuese e qendrës rajonale MARRI, si dhe znj.Tatjana Perovic Mitrova, shefe e departamentit për çështje ekonomike dhe turizëm.

Në këtë takim u diskutua për situatën aktuale politike në vend dhe për zhvillimet politike rajonale. Gjithashtu temë e diskutimit ishte edhe de-bllokimi i proceseve integruese të vendit si dhe demokratizimi i mëtutjeshëm i rajonit.

Bashkëbiseduesit u ndanë të këna

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *