Home / Kryesoret / Kush është prokurorja Fatime Fetai?

Kush është prokurorja Fatime Fetai?

Prokurorja e prokurorisë speciale, Fatime Fetai, e cila para mediave të premten e shpalli lëndën për mashtrimet zgjedhore, është relativisht e re në moshë, rreth 32 vjeç, njofton gazeta KOHA. Ajo ka kryer Fakultetin Juridik në Shkup, ku edhe më pas ka përfunduar magjistraturën. Karriera e saj profesionale nga viti në vit ka shënuar ngritje. Fillimisht ajo karrierën në sferën e drejtësisë e ka filluar në Gjykatën e Apelit në Gostivar, ku ka punuar disa vite si bashkëpunëtore profesionale. Në këtë vend ajo qëndroi deri në vitin 2011, kur edhe u zgjodh si Prokurore në prokurorinë themelore në Shkup. Në këtë institucion ajo ka punuar deri në fund të vitit 2015, kur edhe zgjidhet si prokurore në Prokurorinë Speciale të udhëhequr nga Katica Janeva. Prokurorja Fatime Fetai është lindur në fshatin Negotinë të Gostivarit dhe është e martuar në fshatin Bogovinë të Tetovës. (Koha)

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

5 komente

 1. Mezcla mayonesa y youghourt y conseguirás una salsa ligera con menos calorías para acompañar verduras,
  pescados recetas de carne.

 2. Meble sosnowe w jasnych, naturalnych odcieniach znakomicie sprawdzają się w połączeniu z
  ciemnymi dodatkami i optycznie powiększają przestrzeń.

 3. Najbardziej istotnymi akcentami w mieszkaniach są barwy dużych powierzchni ścian oraz wyposażenie mieszkania w odpowiadające mu
  meble.

 4. Firma Meble Jaś to doświadczony producent mebli na wymiar we Wrocławiu,
  świadczący usługi na terenie miasta oraz jego okolic.

 5. Rozwiązaniem jest renowacja antyków wykonywana przez specjalistów z branży którzy konserwacja mebli zajmują się
  przeszło kilkanaście lat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *