Home / Kryesoret / Kuvendi miraton Deklaratën kundër gjykimeve të Serbisë për ish – eprorët e UÇK-së

Kuvendi miraton Deklaratën kundër gjykimeve të Serbisë për ish – eprorët e UÇK-së

Në kushte të jashtëzakonshme nën gazin lotësjellës, Kryetari i Kuvendit lexoi deklaratën me të cilën dënohet deklarata kundër gjykimit që gjyqet serbe ua bënë ish eprorëve të UÇK-së ndër të cilët edhe dy deputetë. Anton Çuni dhe Rrustem Berisha, transmeton koha.net.

 

Deklarata u miratua me 79 vota.
Veseli pastaj dha pushim 5 minuta.

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *