Home / Lajme / Maqedoni / Lube Boshkovski i cili urdhëronte vrasjen e shqiptarëve në vitin 2001, sot merret në pyetje nga Janeva

Lube Boshkovski i cili urdhëronte vrasjen e shqiptarëve në vitin 2001, sot merret në pyetje nga Janeva

Lube Boshkovski, ish ministër i punëve të brendshme, i cili gjatë vitit 2001 urdhëronte bombardimin e vendbanimin të shqiptarëve dhe vrasjen e tyre, me pranga në dorë, sot po merret në pyetje nga Prokurorja speciale, Katica Janeva, transmeton zhurnal.mk

Ai po merret në pyetje për rastin “mitmarrje”.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *