Home / Lajme / Maqedoni / Maqedonasi nga Shqipëria: VMRO-së i solla 5.500 vota, asgjë s’më dha

Maqedonasi nga Shqipëria: VMRO-së i solla 5.500 vota, asgjë s’më dha

Antonio Limanovski, i cili thotë se është maqedonas nga Gollobërda e Shqipërisë, ka drejtuar akuza ndaj partisë në pushtet VMRO-DPMNE se e ka mashtruar për disa vite.

Ai në intervistën për portalin Novatv.mk ka thënë se gjatë çdo cikli zgjedhor kishte siguruar 5.500 vota dhe më në fund asgjë nga ajo që i është premtuar nuk është plotësuar.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *