Home / Kryesoret / Maqedonia ratifikoi qarkullimin me letërnjoftime me Kosovën

Maqedonia ratifikoi qarkullimin me letërnjoftime me Kosovën

Parlamenti i Maqedonisë me 80 vota për, asnjë kundër ratifikoi Marrëveshjen për qarkullim me letërnjoftime biometrike mes Maqedonisë dhe Kosovës.

Nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Rafiz Haliti e cilësoi vendimin si hap te duhur qe do te rris qarkullimin e lire te qytetarëve.

Marrëveshja hynë ne fuqi brenda një jave,pasi të shpallet në Gazetën zyrtare.

Marrëveshja është nënshkruar javë më parë në Prishtinë nga ministri i jashtëm, të Kosoves, Hashim Thaçi dhe atij të Maqedonisë,Nikolla Popovskit.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *