Home / Kryesoret / Menduh Thaçi në takim me Ambasadorin amerikan Bejli

Menduh Thaçi në takim me Ambasadorin amerikan Bejli

Sot në Ambasadën amerikane në Shkup, ambasadori i SHBA-së në Maqedoni Xhes Bejli, priti Kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare, z.Menduh Thaçin.

Në këtë takim bashkëbiseduesit kanë diskutuar për situatën aktuale politike në vend, për Marrëveshjen e qershorit/korrikut, për sfidat e organizimit të zgjedhjeve të lira dhe demokratike, si dhe për reformat që Maqedonia duhet ti përmbush si parakusht për anëtarësim në strukturat euro-atlantike.

Gjithashtu në takim Kryetari Thaçi ka shprehur besimin e tij në vlershmin që pritet ta jep faktori ndërkombëtar lidhur me zhvillimin e zgjedhjeve në vend.

Bashkëbiseduesit u ndanë të kënaqur nga takimi me premtim se ky bashkëpunim do të vazhdoj edhe në të ardhmen.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *