Home / Kryesoret / Messi doli nga spitali, por nuk do të luajë ndaj Valencias
BARCELONË (AA) – Futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi doli nga spitali pasi iu nënshtrua intervenimit të kurimit të gurëve në veshka. ( Albert Llop - Anadolu Ajansı )

Messi doli nga spitali, por nuk do të luajë ndaj Valencias

Futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi doli nga spitali pasi iu nënshtrua intervenimit të kurimit të gurëve në veshka, raporton Anadolu Agency (AA).

Megjithatë, nuk do të luaj sonte kundër Valencias në ndeshjen e kthimit të gjysëmfinales të Kupës së Mbretit, duke marrë parasysh atë se ekipi katalunjas ka përparësi prej 7:0 nga ndeshja e parë.

Trajneri i Barcelonës Luis Enrique kundër Valencias do të kursejë disa lojtarë standard të ekipit të parë, për t’i pushuar për ndeshjet në Premier ligë dhe duelit me Arsenalin në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve.

Messi këtë sezon për shkak të lëndimit më shumë se një muaj ishte jashtë fushe. Ai ka luajtur 28 ndeshje në të cilat ka shënuar 24 gola.

Gjithashtu lexo

Policia me apel ndaj lokaleve të natës – (VIDEO)

Muajt e verës janë karakteristike kur në  shumë lokale hotelerike frekuentohen gjatë orëve të natës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *