Home / Kryesoret / Ministrat dhe Zv/ministrat e LSDM-së dhanë dorëheqje

Ministrat dhe Zv/ministrat e LSDM-së dhanë dorëheqje

Ministrat e LSDM kane dorëzuar dorëheqjet deri te qeveria, kështu deklaroi ministri i brendshëm Oliver Spasovski në një press konferencë para qeverise pak çaste më parë.

Ai kërkoi nga kuvendi që sot të konstatojë dorëheqjet e tyre. Në përgjigjen e tij, se çka nëse kuvendi miraton vendim që të mos shpërbëhet dhe i anulon zgjedhjet, Spasovski tha se dorëheqjet e tyre i kanë dorëzuar vetëm nëse mbahen zgjedhje më 24 prill, me ç’rast sipas LSDM-së por edhe sipas komunitetit ndërkombëtar nuk ka kushte për zgjedhje.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *