Home / Kryesoret / Ministrja boshnjake e mbrojtjes vizion sot Maqedonin

Ministrja boshnjake e mbrojtjes vizion sot Maqedonin

Një delegacion nga Ministria e Mbrojtjes e Bosnjë e Hercegovinës, i kryesuar nga ministrja Marina Pendesh,viziton sot Ministrinë e Mbrojtjes në Republikën e Maqedonisë.

Gjatë vizitës, Pendesh do të takohet me homologun e saj maqedonas, Zoran Jolevski.

Pas takimit, ata do ta vizitojnë Qendrën për trajnim të pilotëve në kazermën “Strasho Pinxhur” në Petrovec.

Gjithashtu Ministrja Pendesh do të mbajë ligjeratë me temë “Integrimi i BeH-së në BE dhe në NATO” në Qendrën memoriale – “Fondacioni Nikolla Kljusev”

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *