Home / Kryesoret / Moti sot me vranësira dhe reshje të shiut

Moti sot me vranësira dhe reshje të shiut

Në mbarë territorin e Maqedonisë gjatë ditës së sotme do të ketë reshje të shiut, ndërkaq në vendet më të larta malore do të ketë kushte për reshje të borës.

Temperaturat do të lëvizin nga 3 deri më 6 gradë celsius gjatë mëngjesit, ndërkaq të njëjtat gjatë ditës do të lëvizin nga 13 deri më 15 gradë celsius. Në vendet më të larta malore temperaturat do të lëvizin nga 0 deri më 2 gradë celsius, ndërsa gjatë ditës nuk do të kalojnë mbi 12 gradë celsius.

Shkupi do të ketë mot të ngjashëm, kryesisht me vranësira mesatare dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut gjatë pasdites. Temperatura minimale do të shënohet në mëngjes edhe atë 3 gradë celsius, ndërkaq ajo maksimale do të shënohet gjatë ditës dhe do të arrijë deri më 12 gradë celsius.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *