Home / Kryesoret / Moti sot në Maqedoni do të jetë me mjegulla

Moti sot në Maqedoni do të jetë me mjegulla

Moti sot në Maqedoni do të jetë me mjegulla, erëra dhe me shi. Në pjesën perëndimore të Maqedonisë, reshje të shiut do të ketë gjatë ditës, ndërkaq në atë lindore do të ketë pasdite.
Temperaturat do të lëvizin nga 0 deri më 2 gradë celsius gjatë paradites, ndërkohë gjatë ditës nuk do të arrijnë deri në 14 gradë celsius.

Shkupi do të ketë mot të ngjashëm, kryesisht me erëra. Reshjet e shiut parashihet të nisin pasdite. Temperaturat do të arrijnë deri në 15 gradë celsius.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *