Home / Kryesoret / MPB heton kush ka krijuar profilin e rrejshëm për prokuroren Fatime Fetai

MPB heton kush ka krijuar profilin e rrejshëm për prokuroren Fatime Fetai

Persona të panjohur kanë krijuar një profil të rrejshëm në Facebook të Prokurores speciale Fatime Fetai.

Rasti është paraqitur në polici ku punohet në bllokimin e profilit dhe në zbulimin e atyre që e kanë krijuar, si dhe për shkaqet se pse është bërë një gjë e tillë.

Ministria e punëve të brendshme heton se kush ka krijuar profilin e rrejshëm të prokurores e cila është pjesë e Prokurorisë publike speciale, Fatime Fetai.

MPB ka kërkuar nga rrjeti social Facebook të bllokojë profilin,

Edhe Prokuroria publike speciale në faqen e saj zyrtare të Facebook-ut ka deklaruar se prokurorja nuk ka profil të saj në Facebook dhe se të gjitha profilet dhe fan faqet të cilat janë paraqitur në rrjetin social janë të rrejshëm

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *