Home / Lajme / Botë / Ndryshon butoni i Like në Facebook

Ndryshon butoni i Like në Facebook

Më në fund butoni i Like në Facebook, poshtë postimeve ka ndryshuar. Tani mund të zgjedhësh nëse të pëlqen, e do, apo je e mërzitur për atë postim.

Ka pesë alternativa që e bëjnë me kuptim përdorimin e atij butoni, sepse jo gjithmonë të pëlqen ajo që shkruhet në status, por deri tani kjo ka qenë e vetmja mundësi për të shprehur mbështetjen. Nëse një mik është në spital ju nuk mund ta pëlqeni lajmin apo nëse dikush shkruan që ndërpritet transporti publik në qytet gjatë gjithë paradites. Tani ju mund të shprehni trishtimin. Apo inatin.

Pesë mundësitë në vend të like janë like,  love, haha, wow, sad dhe angry, në shqip, pëlqim, dashuri, qesh, habitesh, trishtohesh ose nervozohesh…Më shumë emocione. Ato shfaqen pasi prek Like.

Gjithashtu lexo

Arrestohet Shpend Ahmeti në Milano

Krytari i Prishtinës dhe zyrtari i lartë në Lëvizjen Vetëvendosje, Shpend Ahmeti është arrestuar sontë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *