Home / Lajme / Maqedoni / Në USHT do të prezantohen mundësitë që ofrohen në sferën e teknologjisë

Në USHT do të prezantohen mundësitë që ofrohen në sferën e teknologjisë

Në Universitetin Shtetëror të Tetovës, kompania Google Inc. do të prezantojë mundësitë, të cilat i ofron për studentët, profesorët, universitetet dhe bizneset e sferës së teknologjisë.

Në suaza të këtij manifestimi do të organizohet “Hackathon”, ku studentët dhe kompanitë nga rajoni do të mund të konkurrojnë me ide inovative të zgjidhjeve softuerike.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *