Home / Kryesoret / Nis protesta ‘ditë e natë’ e opozitës në Prishtinë (Foto)

Nis protesta ‘ditë e natë’ e opozitës në Prishtinë (Foto)

Aktivistë të partive opozitare kanë filluar ngritjen e tendave para objektit të Qeverisë, ku do të qëndrojnë aty, siç janë shprehur ata deri në dorëheqjen e kësaj qeverie. 

Opozita ka paralajmëruar se në këto tenda do qëndrojnë gjatë 24 orëve, dhe nuk do të largohen nga aty deri në plotësimin e kërkesave të tyre, transmeton lajmi.net.

E përveç qëndrimit në shesh, ata kanë thënë se do të vazhdojnë të protestojnë edhe në Kuvend, si dhe kanë paralajmëruar edhe një protestë gjithëpopullore me 27 shkurt.

protesta ks2 protesta ks1

Gjithashtu lexo

MOSPASTRIMI NË KOHË I DEPONISË HELMOI TETOVARËT – VIDEO

Gjatë të shtunës mbrëma dhe ditës së diel nga deponia në dalje të Tetovës ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *