Home / Lajme / Maqedoni / Një tërmet sot goditi pjesën juglindore të Maqedonisë

Një tërmet sot goditi pjesën juglindore të Maqedonisë

Sot në orën 12 e 17 min është regjistruar një termet në Shkup, Shtip, Vallandovë, Manastir, Ohër dhe Krushevë.

Epiqendra e tërmetit gjendet 130 km në juglindje të Shkupit.

Sipas të dhënave të deritanishme, ky tërmet është ndjerë në pjesët juglindore të Republikës me intensitet nga 3 dhe 4 shkallës sipas shkallës makro-seizmologjike evropiane të vitit 1998.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *