Home / Kryesoret / Npk Tetovë filloi me mbjelljen e luleve

Npk Tetovë filloi me mbjelljen e luleve

Ndërmarrja publike Komunale Tetovë vazhdon duke u kujdesur në mënyre të përkryer për mbajtjen e pastërtisë në Tetovë. Edhe pse disa qytetarë vazhdojnë të ndotin Tetovën, punëtorët e palodhshëm të kësaj ndërmarrje arrijnë të mbajnë Tetovën pastër.
Siç shihet në disa fotografi punëtorë të ndërmarrjes nga seksioni “Parqet dhe Gjelbërimi” mbollën me kullosë dhe rreth 1300 lule të ndryshme hapësirat e parapara për gjelbërim përgjatë bulevardit Iliria.

Gjithashtu nga kjo Ndërmarrje njoftojnë se punimet në këtë pjesë të qytetit do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

npk

npkk

npkkkk

npkkkkkkkkkkk

npklkkkkk

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *