Home / Kryesoret / PDSH-ja nuk shkon në zgjedhje të njëanshme

PDSH-ja nuk shkon në zgjedhje të njëanshme

Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi pas takimit me euro-deputetët tha se Maqedonia është në një fazë kritike dhe se këto momente janë vendimtare për ardhmërinë e Maqedonisë dhe qytetarët të saj si dhe ruajtjen e rrugës integruese të vendit.Thaçi  tha se PDSH-ja nuk shkon në zgjedhje të njëanshme më 24 prill.

“Një vendim për shtyerjen e zgjedhjeve me konsensus do të ishte më mirë, në të kundërtën do të ishte fatale për shqiptarët dhe qytetarët e Maqedonisë”, ka deklaruar Thaçi,.

Ai shtoi se dolën parashikimet e PDSH-së para disa muajve për qasje jo serioze të partive në pushtet.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *