Home / Kryesoret / Përfundon qetë protesta e BDI-së në Butel

Përfundon qetë protesta e BDI-së në Butel

Në këto momente ka përfunduar protesta kundër vendosjes së kryqit në Butel, ku morën pjesë përfaqësues të lartë të BDI-së me në krye nënkryetarin Izet Mexhiti, ministra e deputetë.

Ajo që u vërejt ishte prania pa nevojë e masave të shtuara policore, derisa edhe paralajmërimet ishin se kjo protestë do jetë e qetë, ashtu si që dinë të protestojnë shqiptarët e këtushëm.
Kjo madje u vërtetua edhe sot me mbajtjen e protestës ku u dhanë mesazhet se kryqet u takojnë kishave dhe se ata duhet të ngritën matanë urës dhe jo tek vendbanimet shqiptare.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *