Home / Kryesoret / Peter Vanhoutte lavdëron PDSH-në e Menduh Thaçit

Peter Vanhoutte lavdëron PDSH-në e Menduh Thaçit

Eksperti belg për fuqizim të kapaciteteve institucionale Peter Vanhoutte i cili bashkë me grupin e tij ndihmon dhe mbikëqyr realizimin e Marrëveshjes së Përzhinos në Shkup ka shkruar një status interesant në Twitter ku lavdëron Partinë Demokratike Shqiptare si njërën ndër katër pjesmarrëset në bisedimet e Përzhinos.

Kam ndëruar në fjalorin tim fjalën: “I saktë si ora zvicerane” në “Sakte si PDSH-ja” pasi grupet punuese të PDSH-së janë gjithmonë të përpiktë na orën dhe minutën e caktuar gjatë bisedimeve, ka përfunduar Eksperti belg Peter Vanhoutte.

Më poshtë e keni shkrimin origjinal në anglisht nga Peter Vanhoutte në rrjetin social Twitter

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *