Home / Kryesoret / Policia e Maqedonisë, Austrisë, Kroacisë, Sllovenisë dhe e Serbisë do të bisedojnë për krizën e refugjatëve

Policia e Maqedonisë, Austrisë, Kroacisë, Sllovenisë dhe e Serbisë do të bisedojnë për krizën e refugjatëve

Përfaqësuesit e ministrive të Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Austrisë, Kroacisë, Sllovenisë dhe Serbisë sot në Shkup do të bisedojnë për gjendjen aktuale rreth krizës së emigrantëve.

Takimin e organizon Zyra për Siguri Publike pranë MPB-së ndërsa në te do të marrin pjesë drejtori i ZSP Goranço Savovski, sekretari shtetëror në MPB, Anastasija Ilieska si dhe drejtorët e policive nga këto ven

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *