Home / Sport / Presidenti i Lazios zbulon klubin e ardhshëm të Anderson

Presidenti i Lazios zbulon klubin e ardhshëm të Anderson

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito ka bërë të ditur se ylli i skuadrës së tij Felipe Anderson do të bashkohet me Manchester Unitedin në afatin kalimtar veror.

Braziliani ka qenë i lidhur qe një kohë të gjatë me një kalim në Old Trafford, por një transferim nuk ka ndodhur më parë, dhe tani Lotito ka thënë se 23 vjeçari në verë do të jetë lojtar i Manchester Unitedit, pasi e ka shitur atë për 60 milionë euro.

“E kisha blerë Andersonin për tetë milionë euro, dhe tashmë e kam shitur atë për 60 milionë euro. Sezonin tjetër ai do të luaj për Manchester Unitedin”, ka thënë Lotito, raporton The Sun, transmeton Koha.net.

Braziliani ka qenë i shumë kërkuar nga skuadra tjera të mëdha evropiane.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *