Home / Lajme / Maqedoni / Prifti maqedonas: Shqiponjat dhe kryqet po vendosen për të filluar marrëzitë

Prifti maqedonas: Shqiponjat dhe kryqet po vendosen për të filluar marrëzitë

Peshkopi i Kishës Ortodokse Maqedonase Pimen ka tërhequr vërejtjen se shqiponjat dhe kryqet po vendosen për të filluar gjakderdhjet dhe marrëzitë.

Ja se çfarë është porosia e tij në rrjetin social facebook:

“Shqiponja dhe kryqe. Provokime dhe rënie të provokimeve.

Zakonisht, në botë monumentet vendosen si simbol për t’i dhënë fund çmendurisë dhe gjakderdhjeve. Tek ne është e kundërta. Vendosen për të filluar marrëzitë”, ka shkruar peshkopi Pimen, duke dënuar tentimet për të acaruar ndjenjat fetare dhe për të nxitur urrejtje midis qytetarëve.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *