Home / Kryesoret / Prokuroria ka gati dosjen kundër Llatasit

Prokuroria ka gati dosjen kundër Llatasit

Prokuroria Speciale ka përgaditur dosjen edhe kundër gazetarit dhe kryeredaktorit të televizionit proqeveritar TV Sitel, Dragan Pavlloviq – Llatas, për përfitime shumëmilionëshe nga fondet qeveritare, në llogarinë e kompanive të tij me emër personal, informon INA.

Bisedat e përgjuara tregojnë se si Llatas në bisedë me sekretarin e Qeverisë, kërkon që shpalljet qeveritare të kalojnë në kompaninë e tij. Kjo bëhet e ditur nga portali dokaz.mk.  Llatas pritet të ngarkohet për vepër penale keqpërdorim të fondeve shtetërore.

Dokumenti gjyqesor i Llatasit

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *