Home / Kryesoret / Rafiz Haliti dysh Gruevskit, punon për tu shty zgjedhjet

Rafiz Haliti dysh Gruevskit, punon për tu shty zgjedhjet

Nënkryetari i grupit parlamentar të BDI-së Rafiz Haliti punon intezivisht me deputetët e BDI-së për ti dhënë dysh politikës së Gruevskit ku sot pritet të të votohet për datën e zgjedhjeve. Siç mëson portali TetovaSot nga burime brenda grupit parlamentar Haliti ka arritur të bind të gjithë deputetët që sonte të jenë kundër VMRO-së dhe të rreshtohen me rekomandimet e SHBA-së dhe BE-së

Gjithashtu BDI është e interesuar që Maqedonia të dalë nga kriza dhe të shkohet në zgjedhje fer dhe demokratike. /TetovaSot/

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *