Home / Lajme / Maqedoni / RDK: Vendi ka nevojë për zgjidhje dhe jo zgjedhje

RDK: Vendi ka nevojë për zgjidhje dhe jo zgjedhje

Rilindja Demokratike Kombëtare ka dalur me një komunikatë pas vendimeve të mbrëmshme në Kuvendin e Maqedonis sa i përket datës së zgjedhjeve.

“RDK në kontinuitet ka mbajtur qëndrim konsistent se vendit i duhen zgjidhje dhe jo zgjedhje, dhe ky qëndrim përfundimisht u konfirmua mbrëmë vonë edhe nga ana e Kuvendit të vendit. Tërheqja e vendimit për shpërbërrjen e Kuvendit është një hap që duhet përshëndetur, por partitë politike duhet të jenë shumë të kujdesshme që mos e fusin vendin në një vrimë të zezë duke caktuar sërrisht një datë tjetër për mbatjen e zgjedhjeve, pa zgjidhjen e një sërrë problemesh që e ka ngulfat vendin për një periudhë të gjatë kohore.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *