Home / Sport / Risse: Gerrardi është lider, por Totti zot

Risse: Gerrardi është lider, por Totti zot

John Arne Riise ka folur për dy ish-bashkëlojtarët e tij Steven Gerrard e Francesco Totti, për të cilët ka thënë se janë liderë të vërtetë, transmeton Koha.net.

Ai Gerrardin e ka përshkruar si lider të madh, ndërsa Tottin si “zot” te Roma, raporton Goal.

“Të dy janë lider, por përderisa Gerrardi është më tepër lider në fushë me karizmin e tij, ndërsa prezenca e Tottit ndihet kudo, në stërvitje dhe në ambientin që e rrethon Romën. Me të gjithë respektin për të tjerët, por Totti është si zot”, ka thënë Riise, transmeton Koha.

Risse ka luajtur shtatë sezone te Liverpooli dhe tre te Roma.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *