Home / Sport / Ronaldo bën historinë (Foto)

Ronaldo bën historinë (Foto)

Futbollisti i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka bërë historinë duke qenë sportisti i parë që ka arritur të ketë 200 milionë përcjellës në Facebook, Instagram dhe Twitter.

Ronaldo ka 109,7 milionë ndjekës në Facebook, 49,6 milionë në Instagram dhe 40,7 në Twitter, pas një rritje “meteorike” të popullaritetit.

Pas Ronaldos, vjen Lionel Messi me 122 milionë ndjekës në rrjeteve sociale, ndërsa basketbollisti i Cleveland Cavaliers, LeBron James ka 69 milionë ndjekës.

Asi i Real Madridit tani ka më shumë përcjellës se Michael Jordan, Kobe Bryant, LeBron James, Kevin Durant dhe Steph Curry së bashku.

fb

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *