Home / Kryesoret / Sela dhe Memedi i përveshin krahët, takime në diasporë

Sela dhe Memedi i përveshin krahët, takime në diasporë

Lideri i LR-PDSH-së Ziadin Sela dhe ai i RDK-së Vesel Memedi si duket e kanë kapur seriozisht sfidën për ti fituar zgjedhjet. Pas takimeve të një pasnjshme në Maqedoni ata do ti mësyjnë edhe diasporës. Në një njoftim nga Aleanca për Shqiptarët thuhet se  se kryetari i RDK-së Vesel Memedi dhe LR-PDSH-së Ziadin Sela, do të mbajnë takim me diasporën shqiptare.

Me 05 shkurt 2016 do të mbajnë takim me mërgimtarët  në Hamburg, Wilhemsburg Schlenzig, me  06 shkurt 2016 në Köln, Dünwalder  dhe me 07 shkurt 2016 në Wien, BaudiBgasse.

Nga Aleanca për shqiptarët ftojnë simpatizantët dhe diasporën shqiptare që të marrin pjesë në këto takime

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *